Emilie Autumn Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Think of your darkest night, Think of your soul alone..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Within Temptation

+5
Scissors
DarkWini
v33nus
Tinuviel
the fallen angel
9 posters
YazarMesaj
the fallen angel

Admin

Admin
the fallen angel

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Within Temptation   Within Temptation EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 2:01 pm

within temptation kız arkadaşı sharon den aden'i vokalist ilan eden hollandalı gitarist robert werterholt tarafından 1996 da kuruldu..
esasen 1994 de ikiside 'the circle' adlı bir grubun üyeleriydi..ancak robert sebepsiz yere gruptan atılınca onu önce sharon sonra michiel papenhove ardında da jereon van veen izledi..
mayıs 1996 da tekrar grubu toplamak isteyen robert jeroen'e ulaştı ve within temptation kuruldu..
eski gitaristleri michiel ve elbette robert'in kız arkadaşı sharonda gruba dahil oldu.
robertin küçük kardeşi martijn klawyenin arkadaşı richard williemse de davulun başına geçince kadro tamamlandı ve ilk albüm 'enter' piyasaya çıktı..

2000 yılı withen temptation'ın büyük değişiklikler yaptığı yıldır. Grup Hollanda , Belçika gibi Benelux ülkelerindeki en büyük festivallere davet edildi .Ve Aralık ayında " Mother Earth" albümleri yayınlandı.mother earth albümünde sharon'ın vokalleri daha yumuşadı ve güzelleşti.klavye öne cıktı,orkestrasyon arttı ve müzik melodikleşti..
Pek çok Hollanda müzik dergisi bu albümü ayın albümü olarak seçtiler.Değişik müzik listelerinde en üstlere kadar çıktı ve sevenlerinin sayısı hızla arttı .

2001 yılında Withen Temptation Hollanda içinde ve dışında pek çok turneye katıldı (Paris,Mexico city,Belçika da 40 konserinin biletlerinin tamamı satıldı). Ve iki Cd-Single yayınladılar " Our Farewell" ve " Ice Queen" . 2002 yılında Ice Queen single çalışması Hollanda ve Belçika'da pek çok müzik listesinde 1.ci sıraya kadar çıktı. Mother Earth albümleri altın plak kazandı , pek çok radyo ve tv kuruşuluşu grubu yayınladı. Fransa turnesi haricinde grup sadece Belçika,Hollanda ve Almanya'daki belli başlı festivallere katıldı.

grup 2003 yılında 'running up that hil' adında bir sıngle piyasaya sürdü...

2004 yılında ise silent force albümü piyasaya çıktı..bu albümde within temptation severleri bazı değişiklikler karşıladı.
within temptation bir gothic metal grubu..enter ile theatre of tragedy,the gasthering,nightwish,lacuno coil gibi gruplarla kıyaslanıyordu özellikle sharon'ın soprano yetenekleri nightwihs'in terja'sı ile kapışacak kadar iyiydi..
enter albümü zaman zaman atmosferik gothic metal zaman zaman robert'in brutal vokalleri ile doom yada death metal havasına bürünüyordu..yani dinlemesi kolay değildi..

2005 yılında within temptation sıngle'larına bir yenisini ekledi 'angels' ..

2007 yılında ise güzel övgüler alan son stüdyo albümleri 'the heart of everythin' müzik severlerle buluştu..
aynı yıl içinde 'what have you done' ve 'frozen' isminde iki ayrı single'la kendilerini yenilediler..

grup üyeleri :
......................
Sharon Den Adel - vokal
Robert Westerholt - gitar
Stephen van Haestregt - davul
Rudolf Adrianus Jolie - gitar
Jeroen van Veen - bass
Martinus Johannes Everardus Spierenburg - keyboard
https://emilieautumntr.yetkin-forum.com
Tinuviel

Admin

Admin
Tinuviel

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 2:23 pm

Dinlemek nasip olmadı ama mutlaka deneyeceğim Within Temptation 955334
v33nus
Em-Fan
Em-Fan

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 3:11 pm

Funda bana şarkısını yollamıştı sanırım "Gothic Christmas'tı" emin değilim ama çok hoşuma gitmişti.
Within Temptation 608436
DarkWini
Yeni üye
Yeni üye
DarkWini

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 3:23 pm

evet bende ilk fırsatta mutlaka dinliycemmm Within Temptation 400309
the fallen angel

Admin

Admin
the fallen angel

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 3:27 pm

Dinlemediniz mi?Çok şey kaçırmışsınız demek!Sharon'ımın o meleksi sesiyle büyüler beni her şarkıları Within Temptation 900236 Kesinlikle bayılıyorum bunlara!Şarkılarının her birinde beni büyüleyen ve içine çeken bir şey var.Kesinlikle harika bir grup!Ama bence olması gereken yerin daha aşağısında Within Temptation 62715
Tinuviel

Admin

Admin
Tinuviel

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 4:15 pm

En yakın zamanda dinleyeceğime söz veriyorum Within Temptation 18372
Scissors
Em-Fan
Em-Fan
Scissors

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyPerş. Tem. 17, 2008 10:01 am

the fallen angel demiş ki:
Dinlemediniz mi?Çok şey kaçırmışsınız demek!Sharon'ımın o meleksi sesiyle büyüler beni her şarkıları Within Temptation 900236 Kesinlikle bayılıyorum bunlara!Şarkılarının her birinde beni büyüleyen ve içine çeken bir şey var.Kesinlikle harika bir grup!Ama bence olması gereken yerin daha aşağısında Within Temptation 62715
evet çok tanınmıyan bir grup ve bu yüzden hakkettiği yerde değil böhü:
brikaç aydır dinlemeye başladım bu aralar abime bile alıştırdım Sharon'un sesine annem bile hayran :lol:
kim hayran olmaz onun sesine zaten Within Temptation 611936 biyografi için teşekkürler Funda Within Temptation 438638
bendende birkaç resim

Within Temptation 12cc96e1876a47e21a7725biy9

Within Temptation B8786a1970a4eb2b4e7e6d6am1
v33nus
Em-Fan
Em-Fan

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyPerş. Tem. 17, 2008 7:22 pm

Çok saol Scissors Within Temptation 372699
Scissors
Em-Fan
Em-Fan
Scissors

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyCuma Tem. 18, 2008 10:15 am

rica ederim Within Temptation 441244
soxPitifulxXx
Em-Fan
Em-Fan
soxPitifulxXx

Erkek

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyCuma Tem. 18, 2008 2:56 pm

the fallen angel demiş ki:
harfi harfine katılıyorum Within Temptation 815167
BoggY
Em-Fan
Em-Fan
BoggY

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyPaz Nis. 19, 2009 5:15 pm

Bayılıyorum..Hele Shorun'ın mıyıltıları xd
Birde Evanescence'e rakip falan deyip karşılaştırmıyorlar mı :@
The Howling tapılası..
syanidiaAurinko_
Em-Fan
Em-Fan
syanidiaAurinko_

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyPaz Nis. 19, 2009 5:51 pm

bence de çok iyiler de tanınmadıklarını düşünmüyorum ben
http://www.benimblog.com/cyanideSun
Phoenix
Em-Fan
Em-Fan
Phoenix

Kadın

Within Temptation Empty
MesajKonu: Geri: Within Temptation   Within Temptation EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 6:24 pm

bence yeterince tanınıyorlar :) 2 sene önce Rock n Coke da onları görmek süperdi (yanlış anlaşılmasın tv'den izledim tabiki de :) ) Asis amcamız (Haggard) Sharon için soprano değil demiş..Soprano mudur değil midir onu söylemek bana düşmez ama eğer değilse bile sesi bazen çekilmez olsa bile çok güzel.şimdi our farewell dinleyim de günah çıkarıyım :)

Within Temptation
1 sayfadaki 1 sayfası