Emilie Autumn Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Think of your darkest night, Think of your soul alone..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

| | Biyografi | |

+2
the fallen angel
Tinuviel
6 posters
YazarMesaj
Tinuviel

Admin

Admin
Tinuviel

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyPtsi Tem. 14, 2008 10:14 pm

Müzik eleştirmenlerine göre; keman virtüözü Nigel Kennedy kabiliyeti, Siox--- ve Bowie karışımı sesi, postmodern-kıyamet dönemi Marie Antionette görüntüsüyle Emilie Autumn, 2007'nin en çok konuşulan "Gotik Prensesi". Bu başarı sürpriz sayılmaz. Pembe saçlı prensesin klasik eğitimini rock'ın saldırgan tutumuyla süslemesi ve tüm bunları barok temalar barındıran enstrumana dayalı bir müzik haline getirerek bu tarza "victoriandustrial" demesi başarının anahtarı oldu.

1984'te henüz 4 yaşındayken konser kemancısı olarak klasik müzik eğitimine başlayan Emilie, 20 yaşına kadar Bach eserlerini başarıyla sergilemesiyle tanındı. Sonrasında kendi bestelerine ağırlık vererek "Celtic" kemanları ve "Gypsy" müziğin etkileri görülen albümlerini piyasaya sürdü. Gün geçtikçe klasik etkiler görülen müziğine endüstriyel ve rock unsurlarını daha fazla katmaya, altyapılarında elektroniği öne çıkarmaya başlayarak tümüyle kendine özgü bir tarz yarattı. Yaşam tarzını başarılı bir şekilde kaleme alarak "Masumiyetimi Geri İstiyorum", "İntihar Sanatı", "Teşekkürler Tanrı'm, Ben Güzelim" gibi eserleriyle çizginin dışında bir yerlerde olduğunu anlatıyor.

ANARŞİ KEMANCISI
Courtney Love'ın Emilie Autumn'u "Ms. Love" kayıtları sırasında keşfi üzerine tur grubu "The Chelsea"ye dahil etmesi "anarşi kemancısının" yolunu açtı. Amerika'nın bir çok ünlü TV programında Smashing Pumpkins'den Billy Corgan ve Courtney Love'la boy gösterdi. Kısa sürede kazandığı bu ünü solo albümlere imza atarak daha ileriye taşıdı. İlk albümlerinde gerektiği ilgiyi gördüğü pek söylenemese bile 2006 yılının başında piyasaya sürülen "Opheliac"ıyla istediği tarzı yakalayarak gotik dinleyicilerin tanrıçası haline geldi. Keman ve klasik müzik üzerine duyduğu ilgiyi canlı performanslarındaki solo şovlarıyla eşi bulunmaz dinletiler haline getirdi ve kalabalığı kendine hayran etti.

Gotik bebeğin hünerleri sadece grubu ve sahne performanslarıyla sınırlı kalmıyor. Kendi yarattığı gotik moda tasarımlarını WillowTech House'da bulabilirsiniz. Bu tasarımlar kendisi başta olmak üzere bir çok ünlünün sahnesini süslüyor. Emilie Autumn ayrıca durmak bilmeyen bir yazar ve illüstratör. 2001'de piyasaya sürülen "Your Sugar Sits Untouched" isimli şiir kitabı ve bitirmekte olduğu yetişkinlere yönelik içeriği olan "gotik çocuk kitabı"; "The Alphabet Book of X-Boyfriends" Emilie'nin iç dünyasını gözler önüne seriyor.

Bu biyografi geçicidir. En kısa zamanda sizinle daha kapsamlı olanını paylaşacağız.

:rocker:

En son Tinuviel tarafından Ptsi Tem. 14, 2008 11:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://emilieautumntr.yetkin-forum.com
the fallen angel

Admin

Admin
the fallen angel

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyPtsi Tem. 14, 2008 11:11 pm

4 yaşında ben doğru düzgün konuşamıyordum bile :D Mükemmel biri bu ya! Şu gotik çocuk kitabını merak ettim bu arada :S Sağolasın Yağmur, şu çeviri işini halledebilirsek bir an önce biyografiyi yollayabiliriz | | Biyografi | | 608436
Tinuviel

Admin

Admin
Tinuviel

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyPtsi Tem. 14, 2008 11:13 pm

İyi hatırlattın, düzelttim orayı. | | Biyografi | | 173454
Lucifer
Em-Fan
Em-Fan
Lucifer

Erkek

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 12:06 pm

Bende merak ettim Gotik Çocuk kitabını | | Biyografi | | 838274
Tinuviel

Admin

Admin
Tinuviel

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyÇarş. Tem. 16, 2008 12:36 pm

En azından konusunu öğrenebilsek | | Biyografi | | 400309
ŞiZoFReN
Yeni üye
Yeni üye

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyCuma Eyl. 19, 2008 3:52 pm

bu kız bana gothic gelmiyor | | Biyografi | | 489978 | | Biyografi | | 607845 | | Biyografi | | 815167
Lenore
Em-Lover
Em-Lover
Lenore

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyPerş. Haz. 11, 2009 2:48 pm

klasik goth değil doğru ama gothic lolita diyebiliriz | | Biyografi | | 269104 ayrıca pembe ve beyaz bir insana bu kadar yakışır..
Mrs. AkguL..*
Em-Fan
Em-Fan
Mrs. AkguL..*

Kadın

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyPaz Ağus. 16, 2009 8:36 pm

kitabı merak ettim saol canım
emGrL
Misafir

| | Biyografi | | Empty
MesajKonu: Geri: | | Biyografi | |   | | Biyografi | | EmptyÇarş. Nis. 20, 2011 11:14 am

arkadaşlar yhaa ben emilienin tecavüze uğradığını okudum doğru mu :(( şurda yazıo

| | Biyografi | |
1 sayfadaki 1 sayfası